Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 5 dni
EAN: 9788362248834

Trzecia część człowieka - Krzysztof Matkowski

Oto człowiek współczesny. Damian Kot. Rozdarty, zagubiony, niespełniony. Nie ma czasu na nic, choć chciałby mieć czas na wszystko. Wiecznie biegnie, choć nie wie dokąd.

W sylwestrową noc wypadek samochodowy zmienia życie Kota, naprowadzając go na trop rodzinnej tajemnicy. Z pozoru wszystko jest jak dawniej: Damian wciąż ma narzeczoną, pracę, pasję. Odkrycie, którego dokonuje, wydaje się cudownym sposobem na spełnienie marzeń – od tej pory będzie mógł chodzić wszystkimi ścieżkami, których zawsze pragnął. Wyjątkowy dar Kota może się jednak okazać przekleństwem, a z obranej drogi trudno będzie zawrócić.

Coś zarówno dla czytelników ambitnej fantastyki, jak i dla zwolenników literatury niepoddającej się klasyfikacjom. Dzieje Damiana Kota to trzymająca w napięciu powieść, podszyta pytaniami o tożsamość i naturę jednostki. Znakomity i oryginalny debiut autora, którego nazwisko warto zapamiętać.
                                                                                                     Aleksandra Klęczar - pisarka, tłumaczka, wykładowczyni Uniwersytetu Jagiellońskiego
                   
Pytanie o to, czy twoje życie – każde życie – mogło się potoczyć inaczej, wydaje się oczywiste z perspektywy lat. Matkowski idzie jednak o krok dalej. Nie chodzi o to, czy mogłeś dokonać innych wyborów. Ale – czy mogłeś być w ogóle innym człowiekiem: z nieco innymi pragnieniami, ambicjami, emocjami? Niepokojąca młoda proza, która próbuje mierzyć się z tym, co najważniejsze.

                                                                                                           Michał Cetnarowski – pisarz, redaktor działu polskiej prozy w „Nowej Fantastyce”

Krzysztof Matkowski (ur. 1995) – pisarz, student medycyny. Publikował opowiadania w licznych antologiach (m.in. "Sny Umarłych", "Dragoneza", "Umieranie to parszywa robota") i magazynach literackich (m.in. "Nowa Fantastyka", "Fabularie"). Czasem podróżuje. Za opowiadania nominowany do Nagrody Janusza A. Zajdla za rok 2019.  

 

Specyfikacja

 • Autor: 

  Krzysztof Matkowski

 • Tytuł: 

  Trzecia część człowieka

 • Data wydania: 

  22/05/2020

 • Gatunek: 

  science fiction/thriller

 • Oprawa: 

  miękka ze skrzydełkami

 • Liczba stron: 

  268

 • Wydawca: 

  Wydawnictwo Alegoria

 • ISBN: 

  9788362248834